Artykuły

Z.P.H.U. „WAŚKO” S.C. - Produkcja artykułów z tworzyw sztucznych; obróbka metali

Jakie maszyny CNC mamy do wyboru?

cnc

Rynek frezowania CNC jest naprawdę duży, dlatego producenci oferują swoim klientom wiele różnych obrabiarek, których zadaniem jest idealne dopasowanie się do wymagań konkretnego zlecenia. Technologia CNC charakteryzuje się bardzo dużo popularnością w przypadku ogromnych zakładów produkcyjnych. Możemy się z nimi spotkać właśnie tam, gdzie konieczna jest przede wszystkim bardzo wysoka jakość, a procesy obróbki są bardzo powtarzalne. Zaznaczamy, że frezarki to nie tylko obrabiarki. Jakie jeszcze urządzenia tego typu możemy wyróżnić?

Tokarki

Tak możemy nazwać sprzęt, którego zadaniem jest tak zwana obróbka skrawaniem. W większości wypadków materiał, jaki poddaje się skrawaniu, charakteryzuje się powierzchnią obrotowych brył. W tego typu przedmiotach możemy wymienić na przykład gwinty, kule czy stożki. Warto wspomnieć, że rodzajów toczenia jest kilka. Poszczególne narzędzia pozwalają nam na toczenie kształtowe, punktowe czy obwiedniowe. Co więcej, istnieje również podział ze względu na kierunek ruchu posuwowego, dlatego możemy wymienić toczenie wzdłużne, poprzeczne oraz kopiowe.

Wiertarki

Mało kto wie, jednak rodzajem obrabiarki jest także wiertarka. Jej głównym zadaniem jest oczywiście wiercenie, lecz również szlifowanie czy rozwiercanie. Do tej grupy sprzętów zaliczają się takie urządzenie jak wiertarki ręczne czy stołowe. Możemy także spotkać się z nieco bardziej zaawansowanym rozwiązaniem, jakim jest wiertarka wielowrzecionowa.

Dłutownice

W przypadku obróbki skrawaniem jej działanie odbywa się w pionowej płaszczyźnie. Jest to sprzęt, który cechuje się, stałem trybem użytkowania. W szczególności możemy się z nim spotkać przy procesie tworzenia krzywek czy kół zębatych. Dobrej jakości dłutownica powinna charakteryzować się niemałą wytrzymałością.

Przeciągarki

Tego typu urządzenia zarezerwowane są do obróbki tak zwanych otworów kształtowych. W większości wypadków spotykamy się z nimi w produkcji masowej oraz wielkoseryjnej. 

Warto również wspomnieć o szlifierkach, które swoje zadanie odgrywają w przypadku obróbki utwardzonej powierzchni.

W przypadku chęci skorzystania z usługi obróbki metali, zapraszamy do kontaktu na stronie wasko.info.pl